Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Шевченкове

ШЕВЧЕНКОВЕ - село, центр сільської Ради. Розташоване за 33 км на схід від районного центру і за 0,5 км від залізничної станції Котляреве. Населення - 3054 чоловіка. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Зоря, Луч, Мирне, Новогригорівка. {div float:right}{module ИМСУ ИН}{/div}
У селі розміщена центральна садиба радгоспу ім. Шевченка, який обробляє 10 524 га орної землі, в т. ч. 1944 га зрошуваної. Половину посівних площ займають зернові культури (переважно озима пшениця). Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. В 1970 році вирощено в середньому по 28,4 цнт озимої пшениці з га, а на поливних землях - по 55,8 цнт з га. Трудові досягнення радгоспу відомі ще з довоєнного часу. У 1935 році господарство першим на Україні закінчило косовицю і здачу хліба державі. Того року тут побував Генеральний секретар ЦК КП(б)У С. В. Косіор. 1939 року колгосп був учасником Всесоюзної сільськогосподарської виставки в Москві. В тому ж році його нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора.
Серед трудівників, відзначених урядовими нагородами, звання Героя Соціалістичної Праці удостоєно комбайнера Ф. І. Лебеденка. Орденом Леніна нагороджено В. Л. Браїлова, Я. Ф. Гудка, О. П. Долгова, І. Г. Лебеденка, М. С. Владимирова і В. А. Ізбаша, орденом Трудового Червоного Прапора - 8 чоловік.
За післявоєнні роки радгосп побудував 450 житловий будинків, в т. ч. 13 двоповерхових, приміщення для середньої школи, лікарні, понад 30 тваринницьких приміщень, зерносховище, холодильник.
У селі - середня школа, середня школа-інтернат, будинок культури, бібліотека. Працюють дільнична лікарня, дитячі ясла, дитячий комбінат.
Засноване село у 1930 році.

Сучасна карта - Шевченкове