Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Новолазарівка

НОВОЛАЗАРІВКА - село, центр сільської Рада, розташоване за 16 км на південний схід від районного центру і за 30 км від залізничної станції Казанка. Населення - 516 чоловік. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Веселий Гай, Вознесенка, Копані, Новосергіївка, Покровка.
Орні землі радгоспу «Перемога», центральна садиба якого розміщена в селі, становлять 5297 га. Тут вирощують озиму пшеницю, ячмінь, кукурудзу, соняшник, цукрові буряки. У тваринництві розвинуте м'ясо-молочне виробництво. За сумлінну працю і високі виробничі показники 12 робітників,нагороджено орденами
1 медалями, в т. ч. орденом Трудового Червоного Прапора - шофера Д. С. Фоменка. {div float:right}{module ИМСУ ИН}{/div}
У селі є восьмирічна школа, дитячий садок, клуб, бібліотека. 1968 року здано в експлуатацію торговий центр, де розмістились два магазини, їдальня, кравецька майстерня.
Новолазарівка заснована в 1885 році переселенцями з Молдавії. Під час Великої Вітчизняної війни в партизанському загоні Г. М. Седнева воювали жителі села Г. Тимко, І. Чередник, М. Шаповалов, К. Бугаєнко, О. Смажевська, О. Тимко. Всього у боротьбі проти гітлерівських загарбників брали участь 73 жителів села.
Поблизу с. Новосергіївки досліджено кілька курганів скіфських часів (IV-III ст. до н. е.).

Сучасна карта - Новолазарівка