Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Баловне

БАЛОВНЕ - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому Іберезі річки Південного Бугу, за 47 км на південь від районного центру і за 5 км від залізничної станції Баловне. Населення - 2230 чоловік.
У Баловному міститься центральна садиба колгоспу ім. Кірова, за яким закріплено 3594га орної землі. Основний напрям господарства - {div float:right}{module ИМСУ ИН}{/div}виробництво зерна і тваринницької продукції. Артіль видає багатотиражну газету «Прапор комунізму». По виробництву вовни колгосп посідає перше місце в районі. За трудові досягнення 7 трудівників нагороджені орденами і медалями, в т. ч. голова колгоспу Є. І. Карач, пташниця В. Д. Кучеренко і рільник П. І. Яновський - орденом Трудового Червоного Прапора.
Тут є середня школа, дитячий садок, будинок культури, бібліотека. Хоровому колективу будинку культури у 1967 році присвоєно звання народного.
Село засноване наприкінці XVII ст. запорізьким козаком Баловним, звідки, вважають, і походить його назва. Пізніше сюди прибули переселенці з Чернігівської і Київської губерній. Партійний і комсомольський осередок, КНС створено в 1920 році. У 1920-1922 рр. тут було організовано 7 ТСОЗів. На вшанування пам'яті воїнів, які загинули при визволенні села від німецько-фашистськвх загарбників, та земляків, що полягли на фронтах Великої Вітчизняної війни, жителі Баловного спорудили на братській могилі в центрі села обеліск.
Поблизу Баловного в кургані скіфських часів знайдено довгий меч та золотий перстень.

Сучасна карта - Баловне