Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Мурахівка

МУРАХІВКА - село, центр сільської Ради. Розташована за 15 км на схід від районного центру і 3 км від залізничної станції Березнегувате. Населення - 977 чоловік. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Березнегувате, Велике Артакове, Кавказ, Калинівка, Тернівка, Червона Криниця. {div float:right}{module ИМСУ ИН}{/div}
За колгоспом «Україна», що міститься в селі, закріплено 6293 га орної землі. Основний напрям господарства - виробництво зерна та продуктів тваринництва. Впрошують також технічні культури. Голову колгоспу М. В. Стрільця нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора, орденом «Знак Пошани» - головного зоотехніка Л. В. Крищенко.
В селі є 8-річна школа з інтернатом; Один з и вчителів - П. Д. Марчук за багаторічну, самовіддану працю нагороджений орденом Леніна. Тут працює лікарня, дитячий комбінат, клуб, дві бібліотеки.
Мурахівка заснована в 1872 році переселенцями з сіл Заградовки, Мілового і Триднівки Херсонської губернії.
Партійний і комсомольський осередки в селі створені в 1923 році.
Під час німецько-фашистської окупації Мурахівки за опір «новому порядку» вороги стратили підпільників І. М. Омелянчука, Д. К. Терещенка, Д. І. Прохорова, К. Н. Демиденка, П. А. Наріжного та ін. Підпільникам та воїнам, що загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни, в селі споруджено 2 пам'ятники.
Поблизу Тернівки виявлені поселення доби бронзи та ранньоскіфських часів.

Сучасна карта - Мурахівка