Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Секретарка

СЕКРЕТАРКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 21 км на північний схід від районного центру і за 21 км від залізничної станції Врадіївка. Населення - 2100 чоловік.
В селі міститься центральна садиба колгоспу «Зоря комунізму», за яким закріплено 4189 га{div float:right}{module ИМСУ ИН}{/div}
орної землі. Тут вирощують озиму пшеницю, Кукурудзу, соняшник, цукрові буряки. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво, діють млин і маслоробня. За досягнення у виробництві 139 трудівників села відзначені орденами і медалями. Серед них ордена Леніна удостоєний Г. А. Яковенко, ордена Трудового Червоного Прапора - 7 чоловік. М. Г. Осипенко ще У 1935 році із своєю бригадою одержав по 20- 28 цнт озимої пшениці з га. За самовіддану працю уряд нагородив його орденом Трудового Червоного Прапора. Це був перший орденоносець в районі.
У селі - середня школа, будинок культури, бібліотека, дитячий садок. Працюють два магазини. Вихідцем з села є генерал-майор М. Л. Кіфоренко. У 1967 році тут споруджено пам'ятник В. І. Леніну, а також воїнам Великої Вітчизняної війни, що загинули під час визволення села.
Секретарка заснована у другій половині XVIII ст., як застава для охорони південних кордонів Російської держави, т. зв. Секрет, від чого і пішла назва села.