Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Великоолександрівка

ВЕЛИКООЛЕКСАНДРІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км на захід від районного центру і за 1 км від залізничної станції Добровільська. Населення - 722 чоловіка. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Андріївка, Добровільське, Кам'яна Криниця, Романівка, Тимофіївка.
В селі міститься центральна садиба колгоспу «Дружба», орні землі якого {div float:right}{module ИМСУ ИН}{/div}становлять 3922 га. Основний напрям розвитку господарства - рільництво і тваринництво. За високі виробничі показники 35 колгоспників нагороджені орденами і медалями Радянського Союзу, серед них ланкова О. М. Мамалига - орденами Леніна, Жовтневої Революції і Трудового Червоного Прапора. Ордена Жовтневої Революції удостоєно також голову колгоспу А. І. Кравчину, ордена Трудового Червоного Прапора - два чоловіка.
Тут працює середня школа, дитячий садок, будинок культури, бібліотека.
Великоолександрівка заснована в 1887 році. На фронтах Великої Вітчизняної війни билися 132 жителі.
Вихідцями з села є генерал-майор юстиції Г. К. Шевченко, доцент Московського ордена Леніна хіміко-технологічного інституту ім. Менделєєва П. В. Ковтуненко.

Сучасна карта - Великоолександрівка