Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Новопавлівка

НОВОПАВЛІВКА - село, центр сільської Ради. Розташована за 26 км на південь від районного центру і залізничної станції Врадіївка. Населення - 1185 чоловік. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Біляєве, Ковалівка, Новоіванівське, Острогірське, Федорівна, Шевченко.
В колгоспі ім. Карла Маркса, центральна садиба якого міститься в селі, 5483 га орної{div float:right}{module ИМСУ ИН}{/div}
землі, 71 га - садів і виноградників, 1740 га - пасовиськ. Основний напрям господарства - рільництво і тваринництво, в якому переважає вівчарство. За самовіддану працю ланкового колгоспу Г. Ф. Негіна і завідуючу свинофермою 3. П. Войцеховську нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора.
В селі працює середня школа, лікарня, дитячі ясла, клуб, бібліотека. Серед інтелігенції села 19 медичних працівників, 38 вчителів, з них О. Ф. Яворськпй заслужений вчитель УРСР, Л. І. Сухачева нагороджена орденом «Знак Пошани».
Трудівників села обслуговують 5 магазинів, їдальня, кравецька і шевська майстерні.
Село засноване наприкінці XVIII ст. кріпаками, вихідцями з Польщі. На революційні події 1905-1907 рр. селяни відгукнулися стихійними виступами. Вони розгромили поміщицьку економію. В роки громадянської війни жителі села брали активну участь у діях партизанського загону Т. М. Гулянпцького.
У вересні 1920 року створено партійний і комсомольський осередки. Під час німецько-фашистської окупації багато жителів села тримали тісний зв'язок з партизанським загоном «Буревісник», доставляючи партизанам продукти, одяг.

Сучасна карта - Новопавлівка