ДОРОШІВКА (до 1964 року - Арнаутівка) - село, центр сільської Ради. Стоїть на лівому березі Південного Бугу, за 16 км на південний схід від районного центру і залізничної станції Вознесенськ. Населення - 2055 чоловік. Сільській Раді підпорядковане також село Роздол. {div float:right}{module ИМСУ ИН}{/div}
За колгоспом ім. Жданова, центральна садиба якого розташована у Дорошівці, закріплено 5125 га орної землі. Основний напрям господарства - рільництво і тваринництво, в якому переважає виробництво м'яса і молока. Розвиваються такі галузі, як садівництво та виноградарство, городництво.
З допоміжних підприємств артіль має майстерню для ремонту сільськогосподарської техніки, олійницю, де щодоби переробляється по 20 тонн насіння соняшнику. За трудові досягнення 71 колгоспник має урядові нагороди, серед них комбайнер В. С. Химород - орден Леніна, а ланкова О. Б. Болякова - орден Трудового Червоного Прапора. Комбайнер
B. А. Колотюк був делегатом XXIV з'їзду КП України.
На території села - середня школа, будинок культури, бібліотека. В колгоспі виходить багатотиражна газета «Колгоспне життя». Функціонує лікарня, дитячий садок. Працюють їдальня, 5 крамниць, кравецька майстерня.
Село виникло в другій половині XVIII ст. як поселення молдаван і українських козаків, спочатку входило до складу Бузького козацького війська.
В рокп громадянської війни 75 жителів села були у партизанському загоні, яким командував Н. І. Урсулов. Одіш з них, О. Стрікалов, що воював з ворогами Радянської влади в рядах Першої Кінної армії, нагороджений орденом Червоного Прапора та срібним годинником. Активні учасники громадянської війни
C. П. Капспз та А. П. Корженко 1967 року удостоєні ордена Червоної Зіркп.
На початку 1920 року в селі створено партійний осередок, який провів велику роботу по кооперуванню дрібних селянських господарств.
Вже 1924 року тут організовано зразкову сільськогосподарську артіль «Об'єднання пролетаріату».
У роки Великої Вітчизняної війни на території села фашисти створили два концтабори радянських військовополонених. Місцеві жителі врятували немало радянських бійців, допомагали полоненим. Т. Мозоловський, О. Харченко та інші діяли в складі підпільної антифашистської групи села Білоусівки. Уродженцю Дорошівки, колишньому командиру танкового батальйону П. М. Свірьопкіну, машини якого одними з перших увірвалися в Берлін, присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
На околицях села виявлені залишки скіфського поселення.