Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Баратівка

БАРАТЇВКА - село, центр сільської Ради. Розташована на лівому березі річки Інгулу, за 18 км на південний захід від Нового Буга. Відстань до залізничної станції Новополтавка - 12 км. Населення - 709 чоловік. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Антонівка, Вівеянівка, Ганнівка, Майорівка, Мала Ганнівка, Новопетрівка та Червона Поляна. {div float:right}{module ИМСУ ИН}{/div}
На території села розміщена центральна садиба колгоспу «Радянське село», за яким закріплено 6,5 тис. га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 60 га виноградників і 60 га саду. Розвинуте тваринництво м'ясо-молочного напряму, хліборобство.
Серед передовиків виробництва, відзначених урядовими нагородами, ордена Трудового Червоного Прапора удостоєний комбайнер А. Г. Куриченко.
На коноплезаводі переробляється сировина 9 колгоспів Миколаївської області, в т. ч. і місцевого. Підприємство постачає свою продукцію Харківському й Одеському канатним заводам, а також - в Англію та Німецьку Демократичну Республіку.
У Баратівці - середня і музична школи, бібліотека, будинок культури, при якому створено кімнату-музей, де експонуються археологічні знахідки, речі, що розповідають про участь жителів у громадянській та Великій Вітчизняній війнах.
Широко висвітлено в експозиціях і героїчні звершення трудівників сучасного села. Функціонують дільнична лікарня, клінічна лабораторія, аптека. Діти колгоспників безплатно виховуються у дитячих яслах і садках.
Ще до середини XVIII ст. в цій місцевості було поселення запорізьких козаків. Після Жовтневого збройного иовстання, 23 листопада 1917 року, в Антонівці обрана волосна Рада селянських депутатів. Для збройного захисту Радянської влади в квітні 1919 року в Антонівській волості сформовано Антонівський комуністичний загін на чолі з М. Губою. У загін влилося багато жителів Баратівки. Згодом його перетворено на 1-й Антонівський комуністичний полк. Полк брав участь у розгромі бандитських зграй Зеленого під Трипіллям, у боротьбі з денікінцями. А. 3. Чорний (начальник кінної розвідки полку) та І. П. Курінний помічник командира полку) нагороджені орденом Червоного Прапора.
1921 року у селі створено артіль «Початок».
35 баратівців із 320 жителів, що воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, відзначені бойовими нагородами. Серед них командир авіаполку Т. І. Губа, нагороджений орденами Леніна, Червоного Прапора, Червоної Зірки і багатьма медалями; розвідник П. С. Мигун - повний кавалер ордена Слави. Зараз він трудиться на Баратівському коноплезаводі.
На околицях сіл Баратівки, Майорівки і Антонівки виявлено залишки поселень та могильник доби бронзи, а поблизу Червоної Поляни - поселення перших століть н. ери.

Сучасна карта - Баратівка