Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Дмитрівка

ДМИТРІВКА (до 1850 року - Вінтулівка) - село, центр сільської Ради, розташоване за 14 км на північ від районного центру і за 42 км від залізничної станції Березівка. Населення - 484 чоловіка. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Богданівка, Ганнівка, Журівка, Єлизаветівка, Комісарівка, Олександрівка, Червоний Поділ. {div float:right}{module ИМСУ ИН}{/div}
На території села розташована центральна садиба колгоспу ім. Леніна, за яким закріплено 6418,9 га орної землі. Основний напрям господарства - виробництво зерна; розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Розвивається також садівництво і виноградарство. За трудові успіхи 28 колгоспників одержали урядові нагороди, в т. ч. орденом Леніна нагороджено керуючого відділком В. Г. Каламанича, орденом Жовтневої Революції - заступника голови колгоспу О. П. Потриваєва і механіка П. І. Левченка, орденом Трудового Червоного Прапора- 2 чоловіка.
В селі - дитячі ясла, восьмирічна школа, клуб, бібліотека, є комбінат побутового обслуговування. Протягом 1960-1970 рр. споруджено 15 нових будинків для колгоспників, нове приміщення школи, сільського будинку культури, на вулицях встановлені лампи денного освітлення.
Село засноване в 1795 році. 1921 року створено партійний і комсомольський осередки. В 1923 році організовано сільськогосподарську артіль ім. Короленка.
На території села Ганнівки виявлено поселення доби пізньої бронзи та кургани скіфських часів (IV ст. до н. е.), а в Дмитрівці - грекоримські поселення перших століть до н. ери.

Сучасна карта - Дмитрівка