Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Олександрівка

ОЛЕКСАНДРІВКА (до 1958 року - Майтове) - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі Чичиклії, за 25 км на південь від районного центру і за 25 км від найближчої залізничної станції Колосівка. Населення - 931 чоловік. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Грибоносове, Івано-Федорівка, Котовське, Крута Гора, Новосеменівка, Чорбова Балка. {div float:right}{module ИМСУ ИН}{/div}
В селі міститься центральна садиба колгоспу ім. Свердлова, за яким закріплено 4591 га орної землі. Вирощуються переважно зернові культури, у тваринництві переважає вівчарство. За 1957-1970 рр. тут зведено 26 тваринницьких приміщень. За допомогою шефів - робітників Чорноморського суднобудівного заводу - побудовані і обладнані механічна майстерня авто- гараж, адміністративне приміщення колгоспу. Споруджено та капітально відремонтовано близько 70 проц. житлових будинків.
В Олександрівці є восьмирічна школа, вечірня та заочна школи сільської молоді, клуб, бібліотека. До послуг жителів села 2 магазини, пункт побутового обслуговування.
Село засноване у 1833 році. В період тимчасової фашистської окупації за опір окупаційним властям і політичну агітацію розстріляні секретар комсомольської організації колгоспу С. Л. Давидчук, бригадир І. І. Грибонос. вчитель М. І. Вербпцький. В 1848-1850 рр. тут жив і вчився у місцевій школі М. Л. Кропивницький.

Сучасна карта - Олександрівка