Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Любомирівка

ЛЮБОМИРІВКА (до 1867 року - Ксаверівка) - село, центр сільської Ради. Розташована за 12 км на південь від районного центру і за 6 км від залізничної станції Калініндорф. Населення - 635 чоловік. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Веселий Кут, Новопетрівка, Пришпб, Яковлівка. {div float:right}{module ИМСУ ИН}{/div}
У селі - центральна садиба колгоспу «Зоря», за яким закріплено 6697,7 га орної землі, під садами і виноградникам - 123,5 га. Хлібороби артілі вирощують зернові, технічні культури, тваринники розводять корів червоної степової молочної породи. За самовіддану працю 35 колгоспників нагороджено орденами і медалями Радянського Союзу, в т. ч. керуючого відділком Л. Ф. Ляшенка - орденом Жовтневої Революції, тракториста В. Т. Власенка - орденом Трудового Червоного Прапора.
За післявоєнні роки в Любомирівці споруджено 270 житлових будинків колгоспників, приміщення ательє пошиття одягу, перукарні, адміністративне приміщення, гараж.
В селі є восьмирічна школа, дитячі ясла, будинок культури на 350 місць, бібліотека, філіал Березнегуватського комбінату побутового обслуговування, продовольчі магазини.
Любомирівка заснована наприкінці XVIII ст. переселенцями з Сміли й сусідніх з нею сіл Черкаського повіту Київської губернії.
На фронтах Великої Вітчизняної війни воювало 270 жителів села, 225 з них нагороджені бойовими орденами і медалями Радянського Союзу.
На околицях Любомирівки досліджено курган з похованням скіфського часу.

Сучасна карта - Любомирівка