Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Новосафронівка

НОВОСАФРОНІВКА (давня назва - Христина) - село, центр сільської Ради, розташоване за 35 км на північ від районного центру і з в 65 км від залізничної станції Баловне. Населення - 387 чоловік. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Зарічне, Кам'янка.
У Новосафронівці розміщена центральна садиба колгоспу «Зорі Кремля», орні землі якого{div float:right}{module ИМСУ ИН}{/div}
становлять 3335 га. Вирощують озиму пшеницю, кукурудзу, соняшник, коріандр. З допоміжних підприємств артіль має млин, лісопилку, майстерню для ремонту сільськогосподарської техніки. 1968 року за високі показники в сільськогосподарському виробництві як переможцю соціалістичного змагання колгоспу присуджено перехідний Червоний прапор обкому та облвиконкому. Комбайнера П. Т. Пренька нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора.
На території села - восьмирічна школа, клуб, бібліотека, дитячий садок і ясла. Працюють 2 магазини, кравецька майстерня.
Село засноване у 1845 році кріпаками з с. Буняківки Полтавської губернії. 1871 року тут також оселилися німці-колоністи з колонії Карлсруе Одеського повіту. Партійний і комсомольський осередки організовані у 1920 році. За їх допомогою в тому ж році створено КНС, в 1921 році - першу артіль ім. Леніна. У 1929 році - колгосп ім. К. Лібкнехта. Під час тимчасової німецько-фашистської окупації в селі діяла підпільна патріотична організація. Гітлерівці вистежили патріотів, частину групи розстріляли, а решту відправили до концтаборів Бухенвальда, Дори, Майданєка.

Сучасна карта - Новосафронівка