Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Новоселівка

НОВОСЕЛІВКА (до 1880 року - Брехуха) - село, центр сільської Ради. Розташована за 10 км на південь від районного центру і за 18 км від залізничної станції Кавуни. Населення - 1933 чоловіка. Новоселівській сільській Раді підпорядковані також населені пункти Агрономія, Воля, Зелений Берег, Колос Добра, Костянтинівка, Мар'янівка, Новий Ставок, Шкуратове. {div float:right}{module ИМСУ ИН}{/div}
В селі міститься центральна садиба колгоспу «Жовтневі сходи», за яким закріплено 5998 га орних земель. Господарство м' ясо-молочного і зернового напряму. Вирощуються також технічні культури. Набуває розвитку садівництво, виноградарство і овочівництво. За самовіддану працю 42 колгоспники одержали урядові нагороди, в т. ч. орден Леніна - голова колгоспу С. О. Юрченко, комбайнер Ф. Я. Барабан, ланкова Є. К. Костенко, орден Трудового Червоного Прапора - 5 чоловік.
В селі працюють 8-річна школа, клуб, кінотеатр, бібліотека, побудовано дитячі ясла, будинок для спеціалістів, магазин, прокладено 13 км водопроводу.
Новоселівка заснована в першій половині XIX століття.
Головою ревкому в березні 1919 року був О. М. Кравченко, з 1920 року він же очолював комітет незаможних селян. В період колективізації куркулі по-звірячому вбили голову Новоселівського КНС П. А. Козирєва.
В підпорядкованому Новоселівській селищній Раді селі Агрономії розташована центральна садиба передового в області радгоспу «Агрономія», створеного ще 1920 року. Господарство славиться своїми трудовими успіхами; йому присвоєно звання радгоспу високої культури землеробства. В 1971 році господарство нагороджено орденом Жовтневої Революції. Директора радгоспу, делегата XXIV з'їзду КПРС О. М. Нікітченка удостоєно високої нагороди - ордена Леніна.

Сучасна карта - Новоселівка