Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Центральне

ЦЕНТРАЛЬНЕ - селище, центр Краснознам'янської сільської Ради. Розташоване за 50 км на південь від районного центру і за 22 км від залізничної станції Засілля. Населення - 789 чоловік. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Богородицьке, Знам'янка, Красне Знам'я, Новокиївка, Тернові Поди, Шмідтове. {div float:right}{module ИМСУ ИН}{/div}
Радгосп «Червоний Прапор», центральна садиба якого розміщена в Центральному, має 3617 га орної землі, в т. ч. 1730 га зрошуваної. Під садом і виноградниками - 104 га, пасовищами - 306 га. Виробничий напрям - вирощування зернових культур; тваринництво - м'ясо-молочного напряму; розводять свиней, птицю. Розвивається овочівництво. 1970 року трудівники радгоспу зібрали по 35,8 цнт зернових, а на зрошуваних землях - по 42,8 цнт озимої пшениці, 548,6 цнт цукрових буряків. На 100 га сільськогосподарських угідь вироблено по 68,2 цнт м'яса і 407 цнт молока. В 1954 році радгосп брав участь у Всесоюзній сільськогосподарській виставці в Москві. Кращі робітники радгоспу М. В. Лисенко, Г. М. Шойко нагороджені орденом Леніна, Г. 3. Метричко - орденом Жовтневої Революції, орденом Трудового Червоного Прапора - 6 чоловік. В радгоспі видається багатотиражна газета «Ленінським шляхом». Протягом 1955-1970 рр. радгосп побудував приміщення школи, лікарні, 4 магазини, 2 їдальні, 2 гуртожитки, хлібозавод, адміністративне приміщення, багато житлових будинків для робітників.
На території Центрального є середня школа, клуб, бібліотека, дитячі ясла. Функціонує дільнична лікарня. Працюють 5 магазинів, їдальня, кравецька і шевська майстерні. Є водопровід. Село стало центром зональних спортивних змагань. Тут є добре обладнаний стадіон з футбольним шлем, волейбольним і баскетбольним майданчиками, легкоатлетичним сектором.
Село засноване 1930 року. В роки Великої Вітчизняної війни уродженцям села Богородицького генерал-майору авіації Т. Р. Крутну та полковнику А. Я. Косенку присвоєно високі звання Героя Радянського Союзу. У Шмідтовому названо одну з вулиць ім'ям Героя Радянського Союзу В. А. Веденка, який раніше жив у цьому селі.

Сучасна карта - Центральне