Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Мала Мечетня

МАЛА МЕЧЕТНЯ - село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км на північ від районного центру і за 37 км від залізничної станції Улянівка. Населення - 1749 чоловік. Сільській Раді підпорядковане також село Голоскове.
В селі розміщена виробнича бригада колгоспу «Радянська Україна», {div float:right}{module ИМСУ ИН}{/div}центральна садиба якого знаходиться в с. Голосководоу. Артіль обробляє 4562 га орної землі. Основний напрям господарства - вирощування зернових і технічних культур, розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Допоміжні галузі колгоспного виробництва - садівництво, виноградарство. За високі виробничі показники голову артілі І. І. Молдована, ланкового М. А. Мельника, бригадира рільничої бригади А. В. Гаврищенка нагороджено орденом Жовтневої Революції, 6 колгоспників - орденом Трудового Червоного Прапора, ішпими орденами і медалями - 130 чоловік. Завідуюча фермою Л. П. Грановська була делегатом XXIV з'їзду КП України.
У Малій Мечетні є пологовий будинок, середня і восьмирічна школи, будинок культури, 2 бібліотеки, дитячі ясла. Великою повагою серед жителів села користується В. П. Смілякова - заслужена вчителька РРФСР (нині пенсіонерка), нагороджена орденами Леніна і Трудового Червоного Прапора. Тут працюють сільський радіовузол, 6 магазинів, майстерня побутового обслуговування.
У Голосковому народився поет Л. М. Квітко - автор відомих творів для дітей і юнацтва: «Моїм друзям», «Пісні моєї душі», «Весна» тощо.
Село засноване в першій половині XVIII ст. поблизу руїн стародавньої турецької мечеті, від чого і походить його назва. У 1920 році тут створено КНС, партійний і комсомольський осередки. В селі встановлено 2 пам'ятники воїнам-односельцям, які загинули під час Великої Вітчизняної війни.

Сучасна карта - Мала Мечетня

Сучасна карта - Секретарка