КУДРЯВЦІВКА - село (до 1920 року - Коло- сівка), центр сільської Ради. Розташована за 25 км від районного центру. Поруч з селом - залізнична станція Колосівка. Населення - 2576 чоловік. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти: Бондарівка, Виноградівка, Воронівка, Зелене, Колосівка, Кутузівка, Михайлівка, Новомиколаївка, Новопавлівка, Улянове.
У Михайлівці міститься центральна садиба колгоспу «Радянська Україна», за якйм закріплено 2860 га орної землі. Основні галузі сільськогосподарського виробництва - хліборобство і тваринництво. Розвивається виноградарство. В Кудрявцівці розташоване відділення районного об'єднання «Сільгосптехніки». Ордена Леніна удостоєні механізатори М. І. Герц і Л. І. Кардаш, {div float:right}{module ИМСУ ИН}{/div}
слюсар С. М. Мартинов. В селі 64 чоловіка нагороджені орденами й медалями .
У селі працюють середня школа, дитячий садок і ясла; будинок культури, два клуби, три бібліотеки. Є лікарня на 30 ліжок, дві аптеки. До послуг трудівників - 14 торговельних точок, пункт побутового обслуговування, радіовузол, автоматична телефонна станція. Споруджено водопровід протяжністю 25 км.
Село виникло 1910 року у зв'язку з будівництвом залізничної лінії Одеса - Бахмач Московсько-Київсько-Воронезької залізниці. Після перемоги Великого Жовтня в січні 1918 року в Колосівці створено революційний комітет, який розподіляв поміщицькі землі між безземельними і малоземельними селянами по 2 десятини на їдця. Боротьбу проти австро-німецьких загарбників очолив підпільний партосередок з 9 чоловік, який виник у жовтні 1918 року. У бригаді Г. І. Котовського захищали здобутки Жовтня жителі села М. В. Савич і О. І. Гаврилович. У складі Вознесенського комуністичного партизанського полку воювали К. Ф. Зай- кін і Г. К. Чабанюк. Сільська Рада в Кудряв- цівці обрана у 1925 році. В липні 1927 року 35 родин селян і залізничників об'єдналися в ТСОЗ «Інтенсивник», на базі якого 1930 року виникла сільськогосподарська артіль «Труд».
Жорстоких знущань зазнали жителі Кудрявцівки під час тимчасової гітлерівської окупації. У селі знаходився фашистський табір смерті. Комсомольці М. І. Єргій і П. Тєстов створили підпільну групу, члени якої добували зброю, робили наскоки на німецьку варту. Після жорстоких катувань фашисти розстріляли юних патріотів. За ратні подвиги на фронтах війни нагороджено 314 жителів Кудрявцівки. Звання Героя Радянського Союзу присвоєно М. К. Степанову (уродженцю с. Колосівки) та посмертно капітану І. Р. Кисиленкові (вихованцю Кудряв- цівської школи). Два ордени і кілька бойових медалей прикрашають груди старого залізничника, члена партії з 1934 року В. Я. Юдіна.