ЛЕПЕТИХА - село, центр сільської Ради. Розташована за 15 км на схід від районного центру і за 12 км від залізничної станції Березнегувате. Населення - 1097 чоловік. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти
Білоусове, Веселе, Кам'яне, Петрівське, Токареве, Червоний Яр. {div float:right}{module ИМСУ ИН}{/div}
В селі міститься центральна садиба радгоспу «Реконструкція» - багатогалузевого господарства, що має 24 280 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 17 200 га орної землі. Хлібороби радгоспу вирощують озиму пшеницю, ячмінь, кукурудзу. Щороку тут засівають рициною 1000-1500 га і збирають пересічно по 5 цнт насіння з га. Важливою галуззю є також тваринництво.
Машинний парк господарства складається з 111 тракторів, 47 комбайнів, 77 автомашин. Виробничі процеси тут повністю механізовано. За успіхи в господарському і культурному будівництві, на честь 50-річчя Радянської влади радгосп у 1967 році нагороджено пам'ятним Червоним прапором ЦК КПРС, Президії Верховної Ради СРСР, Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС. Понад 40 робітників і спеціалістів радгоспу за самовіддану працю нагороджені орденами і медалями Радянського Союзу. Серед них орденом Леніна - доярка М. А. Твердохліб, керуючий Токарівським відділком Г. Є. Кравченко, колишній директор радгоспу М. 6. Степанов; орденом Жовтневої Революції - бригадир І. М. Лисоконь, шофер П. О. Варлпга; орденом Трудового Червоного Прапора - 5 чоловік.
У селі є середня школа, в якій працюють 22 вчителі, серед них заслужений учитель УРСР О. А. Бореславець. В дільничній лікарні і на фельдшерсько-акушерському пункті трудяться 14 медпрацівників. Для малят відкриті ясла-сад на 90 місць. Працюють два клуби, три бібліотеки. До послуг жителів села 5 магазинів, їдальня, комбінат побутового обслуговування.
Лише протягом 1963-1970 рр. радгосп побудував нове двоповерхове приміщення для лікарні, розширив комбінат побутового обслуговування, де розмістилися шевська майстерня, фото- та телеательє.
Село засноване наприкінці XIX ст. Першими його поселенцями були жителі Великої Лепетихи Таврійської губернії.
Під час Великої Вітчизняної війни жителі села активно боролися проти німецько-фашистських загарбників. За зв'язок з партизанами в 1943 році фашисти закатували 6 комсомольців, а в 1944 році стратили підпільника М. В. Рябенького.