БЛАГОДАТНЕ - село, центр сільської Ради. Розташоване на березі річки Корабельної, притоки Південного Бугу, за 18 км від районного центру та за 12 км від залізничної станції Кавуни. Населення - 2819 чоловік. Благодатненській сільській Раді підпорядковане село Зелена Поляна.
В Благодатному міститься центральна садиба колгоспу ім. 50-річчя Жовтня зернового і тваринницького напряму. Господарство має 5697 га орної землі.
За високі показники у роботі колгоспницю М. Г. Щокіну нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора. {div float:right}{module ИМСУ ИН}{/div}
За останні роки в селі виросло 300 нових добротних будинків. Діє автоматична телефонна станція. Працюють близько 10 магазинів (у т. ч. один - напівфабрикатів) та кіосків, їдальня.
Медичну допомогу трудящі одержують в лікарні на 25 ліжок з хірургічним, терапевтичним, стоматологічним відділеннями, рентгенологічним кабінетом.
В Благодатному є середня школа, в якій працює 35 учителів. У однорічній сільгосшпколі навчається 180 чоловік майбутніх садоводів, виноградарів, пасічників, ветеринарних санітарів. Цю школу закінчили нині доктор сіль
ськогосподарських наук Л. Я. Вербін та доктор технічних наук А. В. Ятченко. Будинок культури на 400 місць. Понад 1000 трудящих села є постійними читачами сільської бібліотеки.
Засноване Благодатне 1802 року як казенне поселення.
Влітку 1905 року селяни під проводом П. Л. Цимбала та Т. Й. Отращенка забрали в поміщика землю і розподілили и між бідняцькими родинами по 3 десятини на душу. Вистуд був придушений.
У червні 1920 року в селі створено партійний та комсомольський осередки. На початку 1922 року організовано комуну «Вічний двигун», до якої увійшло 127 господарств. Невдовзі з нею об'єднався заснований того ж року ТСОЗ «Ком- бід». 1934 року комуну переведено на статут сільгоспартілі.
Понад 350 жителів села були учасниками Великої Вітчизняної війни. За мужність і відвагу всі вони удостоєні урядових нагород, С. Ф. Орел - Героя Радянського Союзу, а В. М. Шелякін нагороджений орденом Слави 3-х ступенів.