Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Коблеве

КОБЛЕВЕ (до 1850 року - Троїцьке) - село, центр сільської Ради, розташоване на березі Тилігульського лиману на межі з Миколаївською та Одеською областями, за 27 км на південний захід від районного центру і за 45 км від залізничної станції Одеса. Населення - 792 чоловіка. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Бессарабка, Ленінка, Морське, Червона Українка. {div float:right}{module ИМСУ ИН}{/div}
В селі розташована центральна садиба радгоспу «Росія», який має 3178 га орної землі, спеціалізується на вирощуванні винограду, фруктів, овочів. За трудові досягнення 26 робітників радгоспу нагороджено орденами і медалями, в т. ч. орденом Трудового Червоного Прапора тракторист П. С. Дем'янюк.
У селі є восьмирічна школа, клуб, бібліотека.
Коблеве засноване в другій половині XVIII ст. вихідцями з Курської, Орловської, Воронезької губерній та середнього Поволжя. За поширення забороненої революційної літератури в 1905-1906 рр. царською охранкою були заарештовані селяни О. С. Іванов і Т. Д. Дзюба. В 1920 році створено партійний осередок.
На околицях села знайдено скарб ливарних форм та бронзових знарядь праці доби пізньої бронзи, а на березі лиману - мармурові плити V-IV ст. до н. е. з грецькими посвятами Ахіл- лосу. Вчені гадають, що недалеко від села знаходилось давньогрецьке місто Одес, про яке є згадки У Птолемея (IV-II ст. до н. е.), знайдено також рештки поселень та могильник II-V ст. н. е. На околицях села Ленінки виявлено поселення скіфських часів.

Сучасна карта - Коблеве