Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Шевченко

ШЕВЧЕНКО (до 1926 року - Божедарівка) - село, центр сільської Ради. Розташоване
за 10 км на південь від районного центру і за 32 км від залізничної станції Людмилівка. Населення - 380 чоловік. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Вікторівна, Веселий Розділ, Іллічівка, Микільське, Петрівське, Семенівка, Ясна Поляна. {div float:right}{module ИМСУ ИН}{/div}
Колгосп ім. Шевченка, центральна садиба якого розміщена в селі, обробляє 4803 га орної землі. Основний напрям господарства-рільництво і тваринництво. Вирощують озиму пшеницю, ячмінь, просо, кукурудзу, соняшник, цукрові буряки, коріандр. Допоміжними галузями є садівництво , виноградарство.
За самовіддану працю доярці М. І. Стрекаловій У 1971 році присвоєно високе звання Героя Соціалістичної Праці. Ордена Леніна удостоєно голову колгоспу І. Г. Агаркова, ордена Трудового Червоного Прапора - 3 чоловік, 11 передовиків нагороджено іншими орденами і медалями.
У селі - 2 восьмирічні школи, будинок культури, бібліотека, дитячі ясла, працюють 4 магазини.
Село засноване в 1922 році переселенцями з Канівського повіту Київської губернії.
В 1930 році у Шевченковому організовано дві сільськогосподарські артілі, які через рік об'єдналися в одну - «Червона перемога». До війни - це одна з передових артілей району, яка в числі перших була учасником Всесоюзної сільськогосподарської виставки в Москві.

Сучасна карта - Шевченко