Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Кам'яний Міст

КАМ'ЯНИЙ МІСТ - селище, центр сільської Ради, розташоване поблизу річки Кодими, за 20 км на південь від районного центру. Залізнична станція. Населення - 1917 чоловік. Селищній Раді підпорядковані села Катеринка, Новоандріївка, Петрівка, Полтавка, Старі Кошари. {div float:right}{module ИМСУ ИН}{/div}
На території селища розташовані: машинобудівний завод, який випускає щороку 2000 дощувальних машин марки ДДН-70 і 200 насосних станцій СНН-75/40; хлібоприймальний пункт, а також виробнича бригада № 2 колгоспу ім. Чкалова, центральна садиба якого - в селі Катеринка. За бригадою закріплено 1421 га орної землі. Господарство зернового і м'ясо-молочного напряму.
За високі показники в сільському господарстві 55 колгоспників селища нагороджено орденами і медалями СРСР, з них орденом Леніна - ланкових В. М. Олійник і Т. Д. Цимбал, бригадира М. Є. Шаповала, орденом Трудового Червоного Прапора - 4 чоловіка.
В селищі р. середня школа, клуб, бібліотека, ощадна каса, 2 дитячих ясел.
Селище вішикло у XIX ст. В роки громадянської війни в селі Катеринці діяв партизанський загін на чолі з М. А. Мальковцем. Жителі Катеринки П. І. Демиденко, М. М. Де- миденко. Б. Т. Демиденко, І. О. Паламарчук,
С. С. Кошовенко, І. Й. Клименюк, І. А. Павленко та М. Ф. Клименюк - учасники підпільної комсомольської організації «Партизанська іскра».
Уродженець Катеринки С. Паламарчук за мужність та відвагу, виявлені в роки Великої Вітчизняної війни в боях за визволення міста Сандомир (Польща), удостоєний звання Героя Радянського Союзу.
В околицях села є кургани доби бронзи, скіфських та сарматських часів, а також знайдено знаряддя праці доби бронзи (III-І тис. до н. ери).

Сучасна карта - Кам'яний Міст