Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Воєводське

ВОЄВОДСЬКЕ (до 1880 р. Акацатове) - село, центр сільської Ради. Розташоване за 25 км на північ від районного центру і за 10 км від залізничної станції Глиняна Одесько-Кишинівської залізниці. Населення - 2470 чоловік. Воєводській сільській Раді підпорядковані також населені пункти Корабельне, Новоблагодатне, Новогригорівка, Шевченко. {div float:right}{module ИМСУ ИН}{/div}
У Воєводському містяться центральні садиби колгоспу ім. Жданова та радгоспу «Комсомолець». За колгоспом ім. Жданова закріплено 5500 га орної землі. Це господарство зернового і м'ясо-молочного напряму. Вирощуються також технічні культури.
В радгоспі «Комсомолець», що спеціалізується на розведенні племінної великої рогатої худоби- 2201 га орної землі. У 1965 році за високі виробничі показники господарству присвоєно звання радгоспу комуністичної праці. Орденом Леніна нагороджені свинарка Н. Г. Дубова, доярка Л. М. Шевченко, телятниця В. К. Петренко. У Воєводському 4 магазини, в т. ч. сільський універмаг, будинок побутового обслуговування. Працюють середня школа, 4 бібліотеки, клуби.
Вперше Воєводське згадується у документах за 1780 рік. 1921 року створено партійний осередок, який об'єднував комуністів Воєводського, Любоіванівки і Рябоконевого. Секретарем було обрано І. К. Тарасова. За ініціативою комуністів на початку 20-х років тут відкрито станцію прокату сільськогосподарського реманенту, а в 1924 році - агробазу ім. Чубаря, яку в 1930 році реорганізовано у радгосп ім. Чубаря.

Сучасна карта - Воєводське