Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Підлісне

ПІДЛІСНЕ (до 1925 року - Маркуляси, Димівка, до квітня 1970 року - Малинівка) - село, центр сільської Ради, розташоване в долині річки Гнилого Єланця, за 25 км від районного центру. До найближчої залізничної станції Вознесенськ - 45 км. Населення - 1209 чоловік. Сільській Раді {div float:right}{module ИМСУ ИН}{/div}підпорядковані також населені иункти Новомиколаївка і Новопавлівка.
У Підлісному міститься центральна садиба колгоспу «Ленінська іскра», за яким закріплено 7488 га орної землі, понад 100 га садів і виноградників. На площі 100 га діє зрошувальна система першої черги. Основний напрям господарства - хліборобство і тваринництво. Розвивається також садівництво, виноградарство. Вирощуються технічні культури. За самовіддану працю 70 колгоспників відзначені урядовими нагородами, в т. ч. Я члени артілі удостоєні ордена Трудового Червоного Прапора і 3 - «Знак Пошани».
У селі 4 магазини, лікарня на 25 ліжок, пологовий будинок, дитячий комбінат, середня школа, будинок культури, літній кінотеатр, 2 бібліотеки.
Засноване Підлісне у XVIII ст. Першим його мешканцями були молдавани, які уникали турецької неволі, а також переселенці і втікачі з Північної України і центральних губерній Росії.
Під час революції 1905-1907 рр. в селі діяв підпільний революпійнип гурток на чолі з місцевими жителями О. В. та І. Я. Доніями, який підтримував тісні зв'язки з Миколаївським комітетом РСДРП.
Після перемоги Великого Жовтня у січні 1918 року тут створена Рада селянських депутатів. Того року багато мешканців села воювали проти австро-німецьких загарбників у складі партизанського загону Н. І. Урсулова. 1919 року в боротьбі з денікінцямп загинули партизани димівці М. Ф. Великий, І. М. Постолатій, Ю. Г. Чоботар, Ф. М. Чабанов. У травні 1920 року в селі організовано комнезам. 21 січня 1921 року створено партійний осередок; 1924 року - комсомольський осередок. 1922 року
3 ініціативи комуністів селяни об'єднуються в колективне господарство «Перше земельне товариство». У 1929 році на базі двох ТСОЗів створюється колгосп «Незаможник».
Свято шанують жителі Підлісного пам'ять про свого односельця Героя Радянського Союзу 3. П. Донія, який проявляв чудеса героїзму під час радянсько-фінляндської війни. Хоробро воював проти німецько-фашистських загарбників В. І. Волошин у партизанському з'єднанні О. М. Сабурова. Він пустив під укіс 6 ворожих ешелонів і за бойові заслуги нагороджений орденом Червоної Зірки і медаллю «За відвагу».
Подружжя Г. Я. і М. Ф. З автури виховали вісім дітей-сиріт.
Поблизу села виявлено поселення доби ранньої бронзи.

Сучасна карта - Підлісне