МІШКОВО-ПОГОРІЛОВЕ - село, центр сільської Ради. Розташоване на лівому березі річки Інгулу, за 24 км на північ від районного центру і за 2 км від залізничної станції Водопій. Населення - 7418 чоловік. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Горохівка, Пам'ять Комунарів, Полігон. {div float:right}{module ИМСУ ИН}{/div}
У селі розташована центральна садиба виноградарського радгоспу «Пам'ять комунарів», який обробляє 790 га орної землі. Під садом і виноградниками тут зайнято 1399 га, з них 1070 га зрошуваної. В господарстві є виноградний цех, будується новий винзавод. У 1970 році цех виробив продукції на 7 млн. 727 тис. крб. Середня врожайність винограду того року становила 30 цнт з га. За післявоєнний час радгосп «Пам'ять комунарів» спорудив 312 будинків для робітників, 3 гуртожитки, 8-й та 16-и квартирні житлові будинки, приміщення для п'яти дитясел та садків; 6 їдалень, 7 магазинів, фельдшерсько-акушерський пункт, будинок культури, аптеку. У селищі Полігон міститься обласна сільськогосподарська дослідна станція, де вирощують елітне насіння районованих сортів сільськогосподарських культур, племінний молодняк великої рогатої худоби та свиней. Тут широко впроваджують науковий метод обробітку грунту глибоким щілюванням для поліпшення аграції і водного режиму грунту на поливних землях, розроблений кандидатом сільськогосподарських наук В. А. Чешком.
У селі є середня, восьмирічна, дві початкові школи, восьмирічна школа-інтернат санаторного типу, професійно-технічне училище сільського господарства, будинок культури, бібліотека. У селі живуть і працюють 27 орденоносців. Серед них - заслужена вчителька УРСР Є. О. Дідан, заслужені садоводп і вішоградарі УРСР Г. С. Оргенич, В. П. Работягов, В. В. Яковлєв, П. І. Дирда, Т. В. Козир, В. П. Козир, В. О. Тютюнник.
Засноване село в першій половині XIX ст. на місці двох хуторів Мішкова і Погорілова. В січні 1918 року створено ревком на чолі з І. І. Гончаровим. У роки громадянської війни тут діяв партизанський загін під командуванням Ю. Чернпкова. 1919 року організовано радгосп «Пам'ять комунарів», який мав тоді 554 га землі.
На околицях села знайдені залишки семи поселень: доби ранньої та пізньої бронзи, скіфських часів і перших століть н. ери.