Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Першотравневе

ПЕРШОТРАВНЕВЕ (до 1944 року - Ерштмайськ) - село, центр сільської Ради. Розташоване за 26 км на південь від районного центру і за 18 км від залізничної станції Галаганівка. Населення - 921 чоловік. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Васильки, Гуляйгородок, Світла Дача, Трудолюбівка, Червона Зірка, Ярове. {div float:right}{module ИМСУ ИН}{/div}
В селі розміщена центральна садиба радгоспу ім. Ватутіна, орні землі якого становлять 6053 га. Господарство м'ясо-молочного і зернового напряму. Розвивається садівництво і овочівництво. В 1970 році зібрано по 29,5 цнт зернових, у т. ч. по 30 цнт озимої пшениці. На кожні 100 га сільськогосподарських угідь вироблено по 59,7 цнт м'яса. За високі виробничі показники керуючий відділком Н. А. Любкін, передовики радгоспу О. Я. Штапенко і В. А. Квас нагороджені орденом Леніна. Орденом Жовтневої Революції відзначено секретаря парторганізації А. М. Гаппча, орденом Трудового Червоного Прапора - 4 чоловік. Колишня доярка радгоспу ім. Суворова (с. Червона Зірка) М. Д. Педченко удостоєна звання Героя Соціалістичної Праці.
За післявоєнні роки тут побудовано 8 корівників, 8 свинарників, 3 кормоцехи, 2 зерносховища, 8 будинків для спеціалістів сільського господарства, приміщення для школи, 2 магазини, їдальню, На території села - дільнична лікарня; працюють середня школа, клуб, бібліотека; є дитячий садок.
Село засноване у 1926 році. Під час тимчасової окупації фашистські нелюди по-звірячому закатували і розстріляли тут понад 800 жителів. В селі збудовано обеліск на честь загиблих у Великій Вітчизняній війні.

Сучасна карта - Першотравневе