Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Новосвітлівка

НОВОСВІТЛІВКА (до 1944 року - Рорбах) - село, центр сільської Ради. Розташована за 20 км на південь від районного центру. Населення - 1864 чоловіка. Сільській Раді підпорядкований населений пункт Дальнє.
За колгоспом «Ленінський шлях», центральна садиба якого міститься в Новосвітлівці, закріплено 7400 га орної землі. Напрям господарства - {div float:right}{module ИМСУ ИН}{/div}зерновий і м'ясо-молочний. Вирощуються також технічні культури.
Близько 80 трудівників артілі одержали урядові нагороди. За високі виробничі досягнення господарства і велику організаторську роботу голову колгоспу А. Б. Апрода нагороджено орденом Леніна. Високих показників по надоях молока добилася доярка М. Г. Дейненко, яка удостоєна ордена Трудового Червоного Прапора. Телятниця К. Я. Ярошенко нагороджена орденом «Знак Пошани».
В селі - середня школа, будинок культури, 2 бібліотеки, 6 магазинів, чайна, кравецька майстерня. З 1964 року виходить багатотиражна газета «Степова зірка».
Новосвітлівка - одне з найкрасивіших сіл району. Вулиці його заасфальтовані, будинки колгоспників - під шифером та черепицею. Всюди - рясна зелень, квіти.
Село засноване в 1809 році.
Під час тимчасової окупації фашисти закатували активістку-комуністку М. Конську, яка разом з бідняками в перші роки Радянської влади організувала в селі комуну ім. Петровського.

Сучасна карта - Новосвітлівка