Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Лимани

ЛИМАНИ (до 1945 року - Коза) - село, центр сільської Ради, розташоване за 20 км на південь від районного центру і за 72 км від залізничної станції Одеса. Населення - 959 чоловік. Сільській Раді підпорядковане також село Вікторівка. {div float:right}{module ИМСУ ИН}{/div}
В Лиманах розташована центральна садиба радгоспу «Березанський», який має 3400 га орної землі. Це господарство зернового та тваринницького напряму. Розвивається також виноградарство. В 1970 році врожайність зернових тут становила по 28,4 цнт з кожного га. За високі показники у виробництві сільськогосподарської продукції 9 робітників радгоспу нагороджено орденами і медалями, в т. ч. орденом Трудового Червоного Прапора - директора радгоспу В. М. Бояринова.
У селі - восьмирічна школа, клуб, бібліотека, є 12 будинків для спеціалістів, магазин. Прокладено водопровід.
Село засновано на початку XVIII ст. В 1861 році тут відбулося заворушення селян. Жителі Лиманів відмовились сплачувати поміщику викуп за землю і відробляти панщину. 1905 року в селі відбувся страйк сільськогосподарських робітників.
Житель Лиманів М. С. Ярошенко - учасник повстання на броненосці «Потемкин». Уродженцю Вікторівкп 3. Ф. Пенакі за виявлені мужність і героїзм при форсуванні Дніпра в районі містечка Радул (Білорусія) присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
На околицях сіл Лиманів та Вікторівни виявлено рештки кількох поселень доби пізньої бронзи (XIII-IX ст. до н. е.), скіфських часів (одне - VI-IV, друге - IV -II ст. до н. е.), а також поселення та могильник перших століть н. ери.

Сучасна карта - Лимани