Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Софіївка

СОФІЇВКА - село, центр сільської Ради. Розташована на березі річки Інгулу, за 12 км на захід від районного центру та за 17 км від залізничної станції Новий Буг. Населення - 1160 чоловік. Сільській Раді підпорядковані населені пункти Володимирівка, Володимиропавлівка, Улянівка, Щорсове. {div float:right}{module ИМСУ ИН}{/div}
В Софіївці розміщена центральна садиба племрадгоспу ім. Щорса, який має 4 тис. га орної землі. Господарство спеціалізується на розведенні свиней. Щороку воно продає колгоспам і радгоспам республіки 2-2,5 тис. голів і одержує в середньому 408-460 тис. крб. чистого прибутку. Розвинуте також тваринництво м'ясо-молочного напряму; вирощуються зернові культури.
За високі виробничі показники свинарці Н. Л. Пономар присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці, орденом Леніна нагороджено директора племрадгоспу Й. П. Охрончука, орденом Жовтневої Революції - завідуючого відділком Д. О. Сердюка; орденом Трудового Червоного Прапора - свинарку Н. А. Міщенко, комбайнерів І. М. Мишеніна, Д. Г. Бондаренка, свинарку, депутата обласної Ради К. І. Дяченко. Свинарка Н. Л. Пономар була обрана делегатом XXIV з'їзду КП України. Всього 66 трудівників села мають урядові нагороди.
В селі є восьмирічна школа, вечірня школа робітничої молоді, дільнична лікарня, дитячий садок, клуб, літній кінотеатр, бібліотека.
Софіївка заснована в XVIII ст. В 1920 році створено партійний і комсомольський осередки. За їх допомогою вже в листопаді 1920 року організовано першу сільськогосподарську артіль «Зоря». У 1923 році виникла сільськогосподарська артіль «Досвід», яка пізніше стала зразковим господарством у районі.
Поблизу Софіївки виявлено поселення доби неоліту та бронзи IV та 11 тисячоліття до н. ери.

Сучасна карта - Софіївка