Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Зелений Яр

ЗЕЛЕНИЙ ЯР (до 1946 року-Карлівка)-село, центр сільської Ради, розташоване на березі річки Бакшали (притока Південного Бугу), за 7 км на північ від районного центру і за 38 км від залізничної станції Трикратне. Населення - 2302 чоловіка. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Богданівське, Великівка, Вікторівка, Голуби, Зелений Гай, Коштове, Макарівка, Ново лікарське, Семихатки. {div float:right}{module ИМСУ ИН}{/div}
В Зеленому Яру розміщена центральна садиба радгоспу ім. Енгельса. Це багатогалузеве господарство зернового і м'ясо-молочного напряму обробляє 4536 га орної землі, під садам і виноградниками - 118 га. На 100 га сільськогосподарських угідь в 1970 році вироблено по 114 цнт м'яса і по 363 цнт молока. За сумлінну працю 7 передовиків виробництва удостоєні орденів і медалей.
За післявоєнний період у радгоспі здійснено великий обсяг господарського, житлового і культурно-побутового будівництва; споруджено 45 одноквартирних і 6 восьмиквартирних двоповерхових будинків.
В селі працюють восьмирічна школа, клуб,
бібліотека, побутові майстерні. До послуг населення 4 магазини, 2 їдальні. З 1962 року в радгоспі видається багатотиражна газета «Радянське життя».
Село засноване наприкінці XVIII ст. вихідцями з Рязанської губернії. Пізніше сюди були переселені кріпаки з Єлисаветградського і Олександр івського повітів.
На околицях с. Богданівського виявлено кілька поселень доби пізнього палеоліту (понад 15 тис. років тому), неоліту (VI-IV тисячоліття до н. е.) та міді (IV тисячоліття до н. е.).

Сучасна карта - Зелений Яр