Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Новомиколаївка

НОВОМИКОЛАЇВКА - село, центр сільської Ради. Розташована за 40 км на північний схід від районного центру і за 11 км від залізничної станції Засілля. Населення - 1118 чоловік. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Водник, Костянтинівка, Оленівка, Павлівка. {div float:right}{module ИМСУ ИН}{/div}
У Новомиколаївці міститься центральна садиба радгоспу «Супутник». Це - велике господарство, у користуванні якого 4823 га орної землі, з них 1529 га зрошуваної. Спеціалізується на виробництві зерна і продуктів тваринництва.
За післявоєнні роки радгосп побудував 173 житлових будинки, їдальню, 2 магазини, гуртожиток, школу, 8 тваринницьких приміщень тощо.
В селі - середня школа, клуб, бібліотека, дитячий комбінат. Працює шевська майстерня. Прокладено 12 км водопроводу.
За трудові успіхи 42 жителів села нагороджено орденами і медалями, в т. ч. орденом Леніна - вчительку місцевої школи М. М. Ярошенко.
Заснована Новомиколаївка у другій половині XIX ст. переселенцями з Полтавської і Херсонської губерній.
Уродженцю села молодшому лейтенанту Г. О. Шапарю посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу за мужність, виявлену під час боїв на Орловсько-Курській дузі в липні 1943 року.
На околиці се ла Костянтинівна знайдено скарб грецьких монет VII-II ст. ст. до н. ери.

Сучасна карта - Новомиколаївка