РІВНЕ - селище, центр сільської Ради. Розташоване за 20 км на північ від районного центру та за 61 км від залізничної станції Миколаїв. Населення - 983 чоловіка. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Березань, Благодатне, Їжицьке, Осетрівка, Червоне Парутине, Шевченко.
В селі міститься центральна садиба плем- вівцерадгоспу ім. Шмідта {div float:right}{module ИМСУ ИН}{/div}Міністерства сільського господарства УРСР, який має 18813 га сільгоспугідь. В 1970 році в господарстві було 21543 голів тонкорунних овець. Радгосп кожного року продає колгоспам і радгоспам республіки близько 5 тис. голів племінних овець. Тут розвивається також м'ясо-молочне господарство, свинарство, вирощується водоплавна птиця. В селі живе знатний чабан країни Герой Соціалістичної Праці В. К. Харлан. За успіхи в розвитку тваринництва і високі показники у виробітку тваринницької продукції орденом Леніна нагороджені чабани К. К. Кравець та Г. Ф. Протасевич, доярка Л. С. Запорожан, директор радгоспу С. І. Андрієвський, орденом Трудового Червоного Прапора - доярка А. О. Шевченко. Головному
зоотехнікові радгоспу П. Д. Ганжі присвоєно почесне звання заслуженого зоотехніка Української РСР.
В селі є середня школа з інтернатом, дитячий садок, будинок культури, дільнична лікарня. З 1966 року виходить радгоспна багатотиражна газета «Голос робітника». До послуг жителів - 5 магазинів, їдальня, кравецька і шевська майстерні.
Рівне засноване в 1928 році.
На околицях села Осетрівки виявлено рештки поселень доби бронзи, скіфських часів, перших століть н. е. та салтівської культури (VI- VIII ст. н. е.). Поблизу Осетрівки (Кабурга), як стверджують деякі дослідники, було старогрецьке місто Одесс (VI-II ст. до н. ери).