Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від

Кам'яна Балка

КАМ'ЯНА БАЛКА - село, центр сільської Ради. Розташована на правому березі річки Південний Буг. за 18 км на захід від районного центру і залізничної станції Голта. Населення - 831 чоловік. Сільській Раді підпорядкований населений пункт Чаусове Друге. {div float:right}{module ИМСУ ИН}{/div}
В селі розміщена центральна садиба колгоспу «Світанок», орні землі якого становлять 4185 га. В господарстві вирощується озима пшениця, кукурудза, цукрові буряки, соняшник. Розвинуто тваринництво. Допоміжні галузі - овочівництво і садівництво.
Тут працюють восьмирічна та початкова школи, дитячі ясла, клуб, бібліотека.
Засноване село в першій половині XVIII ст. поблизу балки, де пороги і брід через Буг. Тут відбувалися жорстокі бигви з татарами. Ще й досі на горі біля порогів видно сліди глибоких ям-укріплень, біля яких знаходять велику кількість кісток, наконечники стріл, чавунні ядра, дрібні турецькі монети і навіть панцирі. У 1905 році в селі спалахнуло селянське повстання проти місцевого поміщика.
Уродженка Кам'яної Балки Н. Буревич брала участь у діях підпільної комсомольської організації «Партизанська іскра». Посмертно її нагороджено орденом Вітчизняної війни 1-го ступеня.
Уродженцем с. Чаусове Друге є поет А. Г. Ярмульський.
В селі виявлено поховання черняхівської культури.

Сучасна карта - Кам'яна Балка